E-shop


Kniha Cyklistika Kniha Cyklokros Kniha Cesty peklem... a sněhem Kniha Ve spárech Aljašky
Cyklovětrovka O2 od Rainwear Cyklovětrovka O2 profi od RainwearKniha Cyklistika

Peter Konopka: Cyklistika
Rádce pro výstroj, techniku, trénink, výživu, závody a medicínu

České vydání knihy Cyklistika od Petera Konopky

Kniha Cyklistika je jedna z nejúspěšnějších cyklistických knih západní Evropy poprvé přeložena do českého jazyka! Kniha je jedinečně uceleným rádcem pro cyklistické začátečníky, hobby cyklisty i výkonnostní sportovce. Její autor, sportovní lékař německé cyklistické reprezentace, fundovaně postihuje všechny oblasti cyklistiky - od historie kola a cyklistiky přes techniku a trénink s uvedením tréninkových programů v jednotlivých oblastech tréninku, až po správné cyklistické vybavení a základy správné výživy v přípravné a závodní fázi včetně jednoduchých příkladů. Publikace se zaměřuje na všechny výkonnostní skupiny (mladistvé, ženy, muže a seniory), jedna kapitola je též věnována medicíně v souvislosti s cyklistikou. Kniha je doplněna 178 barevnými fotografiemi, 86 barevnými obrázky a náčrty, 40 grafy.

Podrobné informace o knize:

 

Autor: Peter Konopka
Přeložili: © Dipl.-Kff. Jana Hájková, DiS. a Dr. Ing. Tomáš Neumann
Formát knihy: 165 x 235 mm
Počet stran: 200
Vzhled: vazba V4, vnitřek celobarevný, křídový papír
Vydáno: listopad 2007, Nakladatelství jh

 

Cena: 349 Kč

ISBN 978-80-254-0258-0

 

Nahoru     Objednání
Kniha Cyklokros

Jana Hájková a Tomáš Neumann: Cyklokros Historie, vybavení, trénink, závody a osobnosti

Cyklokros

Kniha Cyklokros vás nechá nahlédnout do světa cyklokrosu, dozvíte se o vzniku a historii této cyklistické disciplíny a o cyklokrosových závodech na světové i národní úrovni. V knize je podrobně představena konstrukce cyklokrosového speciálu pro závody v terénu. Bohatě ilustrovaná publikace vás dále seznámí se správnou technikou jízdy v terénu, s pravidly cyklokrosových závodů a dá vám nahlédnout do tréninkového deníku cyklokrosaře. Cyklokrosové úspěchy závodníků současnosti i let minulých si můžete připomenout v medailonech cyklokrosových osobností. V závěru knihy nechybí výsledková část nejvýznamnějších cyklokrosových závodů a celou publikaci doprovází fotografie známých českých i světových cyklokrosařů v situacích možných i nemožných od Markéty Navrátilové, Jana Němce a dalších.


Podrobné informace o knize:

 

Autor: Jana Hájková a Tomáš Neumann
Formát knihy: 165 x 235 mm
Počet stran: 160
Vzhled: vazba V2, vnitřek celobarevný, křídový papír
Vydáno: leden 2010, Nakladatelství jh

 

Cena: 349 Kč

ISBN 978-80-254-6156-3

 

For foreigners

The book Cyclocross is written in Czech language, but it includes a marvelous collection of historical and contemporary pictures of world known riders. You will find there more than 300 pictures from this exciting cycling discipline from Marketa Navratilova, Jan Nemec and other well known photographs. Besides that the last section of the book contains cyclo-cross results of competitions as World and European Championship, World cup, Superprestige, GvA Trofee, Czech Cup and Czech National Championship. The book Cyclocross will be presented and sold for the first time on the World Championship in Tabor on 30. - 31. January 2010. The price is 14 Euro without postage. If you want to buy this book, please contact: jana.hajkova@email.cz.


Nahoru     Objednání
Kniha Cesty peklem... a sněhem

Jan Kopka: Cesty peklem... a sněhem
Nejžhavější závod planety - CROCODILE TROPHY závod na horských kolech napříč Austrálií od jihu na sever, v pekelné výhni pouště
Nejdrsnější závod planety - IDITAROD TRAIL INVITATIONAL zimní nonstop závod Aljaškou, v extrémních mrazech, absolutně bez podpory
Nejhornatější závod planety - THE GREAT DIVIDE RACE z Kanady do Mexika divočinou Skalistých hor, 4000 km dlouhý nonstop závod se 70 km převýšením
+BONUS: Kniha je doplněna o další 2 příběhy z drsné Aljašky a tropické Kostariky

Cesty peklem... a sněhem

Kniha přibližuje tři autorem absolvované závody, každý uskutečněný v naprosto odlišných podmínkách. Jeden ve spalujících vedrech, další v nesnesitelných mrazech, třetí v nepředstavitelných kopcích a všechny v nedotčené divočině. Závody jsou téměř transkontinentální a jakákoli plánovaná podpora je na trase zakázána. Účastník musí přežít jen s věcmi, které si zvolí a veze s sebou. Kromě přežití se ale musí dostat do cíle co nejrychleji. Kniha není zaměřena pouze na závody samotné, ale i na nenadálé příhody a psychiku účastníků ve vyhrocených situacích. O ty není v čase, kdy jste odkázáni jen sami na sebe, nouze. Autor si všímá i zvláštního druhu lidí provozujících tyto závody o přežití, dále divokého prostředí, kde se závody odehrávají, i místních lidí, žijících pro nás neuvěřitelným přírodním životem.


Podrobné informace o knize:

 

Autor: Jan Kopka
Formát knihy: 165 x 230 mm
Počet stran: 296
Vzhled: V8 pevná vazba s přebalem, vnitřek celobarevný, křídový papír
Vydáno: listopad 2009, 2. vydání, Jan Kopka

 

Cena: 429 Kč

ISBN 80-254-5400-8

   

Upozornění: KNIHA JE JIŽ VYPRODÁNA!

Nahoru
Kniha Ve spárech Aljašky

Jan Kopka: Ve spárech Aljašky
O nejdrsnějším závodě planety - IDITAROD TRAIL INVITATIONAL 2007 zimním nonstop závodě
1 800 km napříč Aljaškou na upravených kolech v extrémních mrazech absolutně bez podpory.
O závodě, který se jezdí, aby člověk přežil, nikoli vyhrál.

Ve spárech Aljašky - kniha o bikovém závodě napříč Aljaškou v extrémních mrazech

Kniha Ve spárech Aljašky přibližuje autorem absolvovaný závod v nesnesitelných mrazech. Závod vede přes ohromná neobydlená území divoké Aljašky z jedné strany na druhou pouze po stezkách psích spřežení. Účastníci se tu pohybují bez jakékoli podpory, musí přežít jen s věcmi, které si zvolí a vezou s sebou, a nemohou na trase počítat s žádnou pomocí. Autor si všímá také individualit z celého světa provozující toto extrémní dobrodružství. Obrovský vliv na psychiku každého z účastníků má nádherná, nespoutaná i smrtelně nebezpečná a drsná příroda i vyhrocené situace. Na trase se setkávají nejen se skvělými místními lidmi, ale i sami se sebou. Indiáni i eskymáci svým jednoduchým a přírodním životem ovlivní snad každého, kdo s nimi přijde do styku, a dají vám uvědomit si skutečné hodnoty. Návrat do běžného života bývá potom díky tomu daleko těžší.

Podrobné informace o knize:

 

Autor: Jan Kopka
Formát knihy: 165 x 230 mm
Počet stran: 296
Vzhled: V8 pevná vazba s přebalem, vnitřek celobarevný, křídový papír
Vydáno: listopad 2007, 2. vydání, Jan Kopka

 

Cena: 429 Kč

ISBN 80-254-0492-8

   

Upozornění: KNIHA JE JIŽ VYPRODÁNA!

Nahoru     Objednání
Cyklovětrovka od O2 Rainwear™

Prodyšná cyklistická pláštěnku z materiálu 3M's Microporous Film™

Cyklovětrovka od O2 Rainwear™

Vyznačuje se prodlouženou bederní částí a nemá kapuci. Vyrobena je z dvouvrstvého 3M ProporeTM materiálu. Je vhodná pro závodní i rekreační cyklisty, kteří ocení přiléhavý a splývavý střih. Prodloužená záda ideálně kryjí citlivé bederní části těla i při hodně sehnuté poloze cyklisty.

Oblečení O2 Rainwear™ z materiálu 3M's Microporous Film™ je trvale nepromokavé a vysoce prodyšné, lehké, větruvzdorné a skladné svrchní oblečení. Membrána z 3M's Microporous Film™ odolá tlaku vody výšky 8 až 10 metrů vodního sloupce a přitom propustí 10000 - 12000 gramů vodních par plochou 1 m2 za 24 hodin (v závislosti na typu).

Podrobné informace o zboží:

 

Materiál: 3M's Microporous Film™

Velikosti: S, M, L, XL, XXL

Cena: 990 Kč

Nahoru     Objednání
Cyklovětrovka profi od O2 Rainwear™

Prodyšná cyklistická pláštěnku z materiálu 3Flow™ Performance Fabric

Cyklovětrovka profi od O2 Rainwear™

Cyklo větrovka "Profi" se vyznačuje prodlouženou bederní částí a přiléhavým střihem. Je vyrobena z 3Flow™ Performance Fabric. Celorozepínací zip s dvěma jezdci je krytý légou (chlopní), v zadní části větrovky je velká kapsa na zip krytý rovněž légou. Zde si je možno uložit osobní doklady, které tak deštěm neutrpí poškození vlivem deště a odstřikující vodou ze zadního kola. Větrovka má v podpaží přídavné odvětrávací otvory uzavírané rovněž na zip a lze ji dle potřeby stahovat v dolní části umístěnou pružnou tkanicí s aretací. Cyklovětrovka "Profi" má kapuci integrovanou do límce. Kapuce je z pružné látky s membránou 3FlowTM a neomezuje periferní vidění. Cyklovětrovka "Profi" se vyrábí ve dvou barevných provedeních. Jednak v jasně žluté, výrazně reflexní a těžko přehlédnutelné barvě a jednak v barvě sytě modré. Obě barevná provedení jsou doplněna černými postranními klíny. Větrovka je vhodná pro celodenní použití a slouží i jako výborná ochrana nejen před deštěm, ale i větrem a chladem. Její použití není omezeno pouze na oblast cyklistiky, ale lze ji s výhodou použít například i na běžky, jachtu apod.

Oblečení O2 Rainwear™ z materiálu 3Flow™ Performance Fabric, má ještě vyšší hodnoty nepropustnosti a nepromokavosti než 3M Propore™ materiál.

Podrobné informace o zboží:

 

Materiál: 3Flow™ Performance Fabric

Velikosti: S, M, L, XL, XXL

Cena: 1.990 Kč

Nahoru     Objednání